Zabytkowa kapliczka kontra BMW

Dyżurny opoczyńskiej policji został poinformowany 10 maja 2019 r. o godzinie 6.50 o wypadku pod wsią Studzianna. Skierowani na miejsce  mundurowi zastali dziwny widok:  kompletnie rozbity samochód BMW, w którym nie było kierującego ani pasażera, oraz leżące na nim fragmenty murowanej kapliczki.

Policjanci szybko ustalili, że właścicielem BMW jest  młody mieszkaniec gminy Poświętne. Ponoć nie był on jednak kierowcą BMW, był nim pewien 29-latek.

Patrząc na skutki zderzenia można powiedzieć, że młodzieńcy mogą mówić o dużym szczęściu. „Ofiarami” wypadku była tylko zabytkowa kapliczka i samochód. Ofiarami, ale losu, można śmiało nazwać jadących w BMW gdyż, jak wstępnie ustaliła policja, 29-latek był nietrzeźwy – badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, a jadący z nim 21-letni właściciel pojazdu ma sądownie zatrzymane uprawnienia do kierowania…

Należy liczyć, że obaj mężczyźni poczują się na tyle odpowiedzialnie, że oprócz chęci wyklepania BMW, pomogą w odbudowie tej starej kapliczki.

red.

Źródło: opoczno.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *