To już jej dziewiąta kadencja. Rekordowa posłanka urodziła się pod Wolborzem!

W ostatnich październikowych wyborach do Sejmu uzyskała mandat z wynikiem ponad 17 tys. głosów zostając posłanką na Sejm IX kadencji.

Iwona Śledzińska-Katarasińska, bo o niej mowa, po raz pierwszy zdobyła mandat posła na Sejm I kadencji w 1991 roku. Od tego czasu nieprzerwanie zasiada w sejmowych ławach – jako jedyna w Polsce!

Urodziła się w 3 stycznia 1941 roku w Komornikach pod Wolborzem, gdzie jej rodzice Tadeusz i Zofia uczyli w wiejskiej szkole. Potem jej rodzina przeniosła się do Wolborza. Studiowała w Łodzi, gdzie już została.

W okresie PRL (od lat 60-tych do 1981 roku), wraz z mężem Jerzym Katarasińskim, pracowała w „Dzienniku Łódzkim” jako dziennikarka. Pracowała też w „Głosie Robotniczym”. Na początku lat 90-tych współtworzyła „Gazetę Wyborczą”.

W latach 1972 – 1981 należała do PZPR. W stanie wojennym była przez krótki czas internowana. W 1990 roku wstąpiła do partii Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna (ROAD), potem należała do Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Od 2001 roku jest członkinią Platformy Obywatelskiej.

Iwona Śledzińska-Katarasińska deklaruje dziś, że to był jej ostatni start w wyborach. Czy za cztery lata zmieni zdanie?

red.

foto: wikimedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *