Tajemnica pożaru w Moszczenicy wyjaśniona!

Wielu jeszcze pamięta noworoczny pożar ładnego, choć opuszczonego domu w Moszczenicy. Sprawa po prawie czterech miesiącach została wyjaśniona! Okazało się, że była powiązana z wcześniejszymi pożarami na terenie gminy.

Policjanci z Wolborza prowadzili sprawę serii podpaleń, które miały miejsce na terenie gminy Moszczenica. Pierwsze podpalenie zgłoszone zostało ponad rok temu, w nocy 13 stycznia 2020 r. Wówczas we wsi Rękoraj doszło do spalenia 500 belek słomy oraz 50 balotów sianokiszonki. Powstałe straty oszacowane zostały wówczas na około 50 000 złotych. W nocy 15 sierpnia 2020 r. doszło do kolejnego podpalenia. Wówczas spaleniu uległo 800 okrągłych belek słomy o wartości ponad 30 000 złotych. Wreszcie zaraz po Nowym Roku, 2 stycznia 2021 r. doszło do kolejnego podpalenia. Spłonął dach niezamieszkałego domu w Moszczenicy. Kolejne zgłoszenie o podpaleniu drewnianego budynku policjanci otrzymali 27 marca 2021 r. Straty oszacowano na kwotę około 10 000 złotych.

W dniu 15 kwietnia 2021 roku policjanci dotarli do 23, 21 i 18-latka, którzy przyznali się do podpaleń. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia, które przewidują karę do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec całej trójki podpalaczy na wniosek prokuratora, sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

red. (źródło: lodzka.policja.gov.pl)

foto: lodzka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *