Podwyżka na kolei. Za bilet z Tomaszowa do Łodzi płacimy o 50% więcej!!!

Choć od niedawna mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mogli cieszyć się nowymi kolejowymi połączeniami z Łodzią, to już przyszło im przełknąć gorzką komunikacyjną pigułkę w postaci sporej podwyżki cen biletów.

Od 1 stycznia 2020 roku zamiast dotychczasowych 8 złotych z Tomaszowa do Łodzi, zapłacimy aż o 50% więcej, czyli 12 zł. jadąc pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Czy to oznacza, że pociągi będą jeździły puste? Możliwe. Trudniej będzie takimi podwyżkami zachęcić do podróży. Czy tak ma wyglądać walka z zakorkowanymi drogami i wszechobecnym przez to smogiem, jeśli będziemy raczyli podróżnych takimi podwyżkami? Pociągi należą wszak do najbardziej ekologicznych środków transportu.

Problem mieszkańców Tomaszowa z wysokimi cenami jest o tyle istotny, że przejazdy na trasie Tomaszów – Łódź busami firmy KaszBus (w praktyce samochodowym „monopolistą” na tej linii) również do tanich nie należą, kosztując około 13 zł. To znacznie wyższa cena niż większości wygodnych autobusów wożących pasażerów do Łodzi choćby z Piotrkowa.

red.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *