Pociągi ŁKA pojadą do Piotrkowa i Tomaszowa! Wiemy kiedy

Kilka miesięcy temu Urząd Marszałkowski w Łodzi chwalił się planami projektu „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II” realizowany w ramach działania III.4 Transport kolejowy, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 III osi priorytetowej – Transport.

Jednym z głównych celów projektu miało być otworzenie połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej sp. o.o. (ŁKA) na południową część województwa łódzkiego, poprzez rozszerzenie przewozów osobowych  o odcinki linii kolejowych m.in. do Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska. Postanowiliśmy więc spytać się, jakie są realne terminy otwarcia tych linii u źródła, czyli w siedzibie ŁKA.

Marcin Pająk – starszy specjalista ds. strategii w Łódzkich Kolejach Aglomeracyjnych powiedział nam, że uruchomienie kursowania pociągów do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska oraz Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna nastąpi zgodnie z założeniami projektu pn. „Budowa łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap II” według poniższych założeń:

  1. Pociągi do Tomaszowa Mazowieckiego od 2020 roku
  2. Pociągi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska od 2021 roku
  3. Pociągi do Opoczna planowane od 2023 roku po elektryfikacji linii kolejowej.

Jak dodał – oczywiście w okresie wcześniejszym mogą odbywać się jednostkowe jazdy promocyjne nowych pociągów w ramach ich prezentacji pasażerom ale nie będzie to obsługą komunikacyjną wymienionych tras.

red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *