Piotrkowski Rower Miejski już jest!

Dziś, czyli od środy 25 lipca, został uruchomiony Piotrkowski Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców są 4 samoobsługowe stacje wypożyczeń i 32 rowery, w tym tandemy, rowery dziecięce i rower familijny typu cargo.

Rower miejski to nie tylko doskonałe narzędzie rekreacji, ale również środek transportu, który sprawdza się w wielkich aglomeracjach, średnich miastach, a nawet małych miejscowościach. Mieszkańcy Piotrkowa zyskują kolejny element komunikacji publicznej, który sam w sobie, albo w połączeniu np. z transportem autobusowym, jest świetną alternatywą dla dojazdów samochodem – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.

Piotrkowski Rower Miejski składa się z czterech stacji wypożyczeń: Galeria Focus Mall, Belzacka Basen, Dworzec Kolejowy i Kąpielisko Słoneczko. Będzie na nich dostępnych 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Rowery można pożyczać i oddawać na dowolnej stacji Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wyjątkiem są rowery dziecięce, które będą dostępne tylko na stacji Galeria Focus Mall i tylko tam będzie można je zwracać.

Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego może skorzystać niemal każdy. Wystarczy być osobą pełnoletnią lub mieć ukończone 13 lat i przedstawić zgodę rodziców. Aby wypożyczyć rower będzie trzeba wpierw zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Posiadacze aktywnych kont Nextbike założonych w innych systemach, będą mogli z nich skorzystać także w Piotrkowie.

Wypożyczenie roweru będzie niezwykle łatwe. Należy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru. Można też będzie skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Logujemy się w niej tylko raz, a potem przy wypożyczeniu wpisujemy na telefonie numer roweru lub skanujemy jego kod QR. Zajmuje to tylko kilka sekund.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie całkowicie bezpłatne. Za dłuższą, ale nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 złote.

Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do 25 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *