Najstarszy policyjny koń w Polsce odszedł na emeryturę. Służył pod Tomaszowem

Najstarszy koń w Polskiej Policji i jedyny ogier w tej formacji po 23 latach służby w Zespole Konnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach, odszedł na zasłużoną emeryturę jak można przeczytać na stronie internetowej tomaszowskiej policji.

Hipol – bo takie imię nosi ogier, będzie teraz wypoczywał w ,,Zakątku Weteranów” w Gierłatowie w gminnie Nekla w Wielkopolsce, gdzie 5 września trafił ze swoją opiekunką. Hipol, który w październiku będzie obchodził 26 urodziny, służył w Zespole Konnym Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim w Smardzewicach aż 23 lata.

Jak czytamy na policyjnej witrynie – Hipol to koń rasy wielkopolskiej, który brał udział w licznych zabezpieczeniach imprez masowych i konkursach na terenie całego kraju. Hipol wykorzystywany był także do patrolowania trudno dostępnych miejsc, głównie terenów leśnych w obrębie Zalewu Sulejowskiego i samej rzeki Pilicy. Jego ostatnim jeźdźcem była sierż. sztab. Agnieszka Walczak, która na jego grzbiecie pełniła służbę przez ostatnie siedem lat – czytamy.

Miejmy nadzieję, że Hipol będzie mógł godnie w odpowiednich warunkach spędzić pozostałe lata swojego życia.

red./na podstawie: tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl

foto: tomaszow-mazowiecki.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *