Modrzewski zza płotu, czyli turystyka za 1,5 miliona

Niedziela w samym środku lata. Czas wytężonej turystyki. Piękny słoneczny dzień. Nic, tylko zwiedzać nasz kraj. Nie wszędzie się da.

W gminie Lubochnia pod Tomaszowem na pewien projekt „Gmina Lubochnia – Centrum tradycji kulinarnych” mający przyciągnąć turystów wydano prawie 1,5 mln zł, wyciągając przy tym z Unii Europejskiej 830 tys. zł. Jak informuje tablica postawiona pod Domem Ludowym w ciągnącej się od granic Lubochni wsi Małecz, celem projektu było przyciągnięcie turystów m.n. poprzez utworzenie Izby Pamięci o Andrzeju Fryczu Modrzewskim. To właśnie w tej wsi wielki polski myśliciel nabył tuż przed śmiercią majątek i tu został ponoć pochowany.

Odnajdujemy Modrzewskiego. Siedzi na nowej ławce w wyremontowanym za duże pieniądze skwerze przy Domu Ludowym w Małczu. I to tyle z turystyki! Cały skwer z nowymi ławkami został… zagrodzony i zamknięty na klucz w to słoneczne letnie niedzielne popołudnie. Okolica więc wyludniona. Nikt tu nie odpocznie i nikt nie przyjedzie oglądać Modrzewskiego zza płotu, tym bardziej, że zapowiadanych na tablicy atrakcji kulinarnych również nie czuć.

PJL


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *