Modrzewski zza płotu, czyli turystyka za 1,5 miliona

Niedziela w samym środku lata. Czas wytężonej turystyki. Piękny słoneczny dzień. Nic, tylko zwiedzać nasz kraj. Nie wszędzie się da.

W gminie Lubochnia pod Tomaszowem na pewien projekt „Gmina Lubochnia – Centrum tradycji kulinarnych” mający przyciągnąć turystów wydano prawie 1,5 mln zł, wyciągając przy tym z Unii Europejskiej 830 tys. zł. Jak informuje tablica postawiona pod Domem Ludowym w ciągnącej się od granic Lubochni wsi Małecz, celem projektu było przyciągnięcie turystów m.n. poprzez utworzenie Izby Pamięci o Andrzeju Fryczu Modrzewskim. To właśnie w tej wsi wielki polski myśliciel nabył tuż przed śmiercią majątek i tu został ponoć pochowany.

Odnajdujemy Modrzewskiego. Siedzi na nowej ławce w wyremontowanym za duże pieniądze skwerze przy Domu Ludowym w Małczu. I to tyle z turystyki! Cały skwer z nowymi ławkami został… zagrodzony i zamknięty na klucz w to słoneczne letnie niedzielne popołudnie. Okolica więc wyludniona. Nikt tu nie odpocznie i nikt nie przyjedzie oglądać Modrzewskiego zza płotu, tym bardziej, że zapowiadanych na tablicy atrakcji kulinarnych również nie czuć.

PJL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *