Koszmar pasażerów na trasie Piotrków-Wolbórz-Tomaszów. Zatłoczone busy i wiele godzin czekania!

Wolbórz, leżący przy drodze z Piotrkowa do Tomaszowa, oficjalnie miasto, mimo, że leży w centralnej Polsce, a nie np. w Bieszczadach, w weekendy jest jak przysłowiowa „wieś zabita dechami„. Decyzją prywatnych przewoźników (za przyzwoleniem władz samorządowych!?) żadna komunikacja zbiorowa obecnie w soboty i niedziele tutaj nie dociera, co jest ewenementem w okolicy jeśli chodzi o podobne miejscowości jak Ujazd, Moszczenica czy Sulejów, których mieszkańcy, nawet w covidowych czasach, w weekendy mogą spokojnie pojechać do np. Łodzi, Piotrkowa, czy Tomaszowa.

Mieszkańcy Wolborza takiego szczęścia nie mają! Ale jak nie mają czym jechać, to siedzą w domu i… problemu przynajmniej nie widać (sic!).

Prawdziwy koszmar na trasie Tomaszów – Piotrków widać za to od poniedziałku do piątku. Prywatni przedsiębiorcy tak bardzo ograniczyli przejazdy, że pasażerowie jadący tą trasą np. do i z pracy, czy lekarza są najczęściej ściśnięci w małych busach! (a jak wiadomo obecne przepisy mówią o max. 50% proc. zajętych miejsc w pojeździe!)… Dochodzi też do tego, że ludzie często samotni, starsi, jadący rano do lekarza, muszą nawet przez 8 godzin koczować w przychodniach, by mieć czym wrócić do domu, bo busy kursują tylko… rano i późnym popołudniem!!!

Tą bulwersującą sprawą powinny się jak najszybciej zając władze samorządowe!

red.

PS. Dzień po naszej publikacji przewoźnicy opublikowali zmodyfikowany rozkład busów kursujących między Piotrkowem a Tomaszowem od poniedziałku do piątku, na wskutek czego okres czekania na bus wynosi teraz „tylko” od 2 do 4 godzin.

Jedna myśl na temat “Koszmar pasażerów na trasie Piotrków-Wolbórz-Tomaszów. Zatłoczone busy i wiele godzin czekania!

  • 22 listopada 2020 o 21:47
    Permalink

    Chciałabym wyprowadzić autora artykułu z błędu, niestety aktualnie w ndz też nie ma się jak dostać do Sulejowa czy spowrotem, ponieważ Sulbus zawiesił połączenia. Następnym razem powołując się na jakiekolwiek przykłady proponuje najpierw zrobić porządny research.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *