Deszczowy łódzki Mikser Regionalny 2017

W sobotę 2 września ulica Piotrkowska w Łodzi zapełniła się straganami, na których prezentowali się goście z całego regionu (w tym m.in. powiatu piotrkowskiego, czy bardzo licznie, tomaszowskiego). Były stroje ludowe, potrawy regionalne, wypieki, przetwory, miody, a przedstawiciele gmin, powiatów i regionów partnerskich województwa łódzkiego, chętnie zapraszali do swoich gospodarstw agroturystycznych.

Pogoda niestety nie dopisała, ale 150 wystawców na ulicy Piotrkowskiej przyciągnęło gości do odwiedzania głównej ulicy Łodzi. Było dużo śpiewu, przysmaków i wyrobów regionalnych, choć poziom ekspozycji był rożny – np. namiot reprezentujący miasto Piotrków ograniczył się do prezentacji… ulotek i folderów, zza których dumie spoglądał kierownik CIT.

Mixerowi towarzyszyły Targi Ekonomii Społecznej. Biorący udział w targach również wystawili na Piotrkowskiej stragany z rękodziełem podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych innych instytucji pomagającym niepełnosprawnym.

oprac. red.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*