Wolbórz we wrześniu 1939 na nieznanych fotografiach

Wolbórz bardzo ucierpiał podczas II wojny światowej. Szczególnie we wrześniu 1939 roku. Wciąż odnajdujemy nowe dowody agresji i zbrodni nazistowskich Niemiec. Takimi dowodami są niewątpliwie fotografie z tamtego okresu, zrobione najpewniej przez zadowolonych z siebie niemieckich żołnierzy.

Znalezione przez nas, opublikowane na jednym z portali zagranicznych fotografie przedstawiają, jak czytamy w ich opisie, Wolbórz we wrześniu 1939 roku:  palący się  dom w Wolborzu i przypatrującym się temu żołnierzy, dwie fotografie niemieckich wojsk przy dziale przeciwlotniczym FlaK 30 na polu pod Wolborzem oraz wojska przeciwlotnicze w czasie przejazdu przez miasto.

Być może udało by się dokładnie określić miejsca uchwycone na fotografiach. Lokalny samorząd czy jakaś instytucja historyczno-kulturalna mogła by zainteresować się fotografiami, znaleźć ich właściciela i spróbować pozyskać to niewątpliwe świadectwo historii dla Wolborza.

red.

 

  1. Centrum Pożarnicze ma już pierwsze tropy fotografii i mamy nadzieję, że już niedługo będą dostępne dla wszystkich w naszym archiwum cyfrowym 🙂

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*