Spotkanie z legendami piotrkowskimi w Northampton

Z legendą przez Polskę – takie hasło było tematem szkolnego wydarzenia, które miało miejsce 22 października 2016 roku w Polskiej Szkole Języka i Kultury Ojczystej w angielskim Northampton.

Gościem była w niej Małgorzata Skiba-Skibińska z Piotrkowa Trybunalskiego z wystawą swoich prac. Były to prace ilustrujące legendy o Piotrkowie oraz z okolic leżących nad rzeką Pilicą – łącznie ponad 30 ilustracji wykonanych techniką kolażu. Artystka odpowiadając na pytania zadane podczas wywiadu przeprowadzonego przez jedną z uczennic, opowiadała o swojej pasji i zainteresowaniach, o tajnikach ulubionej techniki artystycznej jaką jest kolaż. Podzieliła się wspomnieniami o początkach powstania książki „Diabły, czarty i czarownice. Legendy o Piotrkowie” oraz jak powstawały ilustracje do tej książki.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacko-plastyczny „Podania i legendy na wakacyjnym szlaku”. Nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom oraz uczestnikom wręczyły Beata Kamińska oraz Małgorzata Skiba-Skibińska. Uczniowie szkoły w Northampton wraz z rodzinami wyruszyli także podróż od legendy do legendy. Odwiedzając siedem miast rozwiązywali zagadki, wykonywali różne zadania, aby wykazać się znajomością legend i zdobyć jak najwięcej punktów.

Małgorzata Skiba – Skibińska przekazała szkole m.in. ilustracje oraz swoje książki.

G. Herbut

Foto: R. Herbut

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*