Nowości wydawnicze: Krystyna Janda – Dziennik 2003 – 2004

Kolejny tom pełnego wydania dzienników Krystyny Jandy ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Wrażliwa, serdeczna, piekielnie dowcipna i z wielkim dystansem, głównie do samej siebie. W kolejnym tomie swoich zapisków Krystyna Janda dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, troskami i anegdotami z życia. Jest uśmiech, codzienność, teatralna cisza, zwątpienie i miłość.

Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.

Fragment dziennika:

4 stycznia 2003, sobota, 08:56

Często mówi się o kimś… On nie ma własnego światopoglądu… Nie mogę spać. Myślę. Nic tym razem nie wymyślę, to już wiem. Ale dziś w audycji dla rolników jakiś pan powiedział: Problem w tym, że zawiść, uważana w świecie za słabość, u nas jest normą społeczną... Bardzo mi się to podobało. Ale z drugiej strony, zawiść wśród rolników…?!!!

Przepraszam Was, ale potrzebny mi kolejny dzień samotności. Nie piszę więcej. Dobrego dnia. Wieczorem wchodzi pierwsza publiczność.

Żart: Podchodzi blondynka do blondynki i ze łzami w oczach mówi: – Czas nam ucieka. – Ta druga, płacząc, odpowiada: – I cóż my na to możemy poradzić?! – To kawałek z naszej sztuki. Dwie blondynki to Ewa Błaszczyk i ja. Paulina i Arkadina.

Dobrego dnia. Klęska śniegu przed nami.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*