Jak bawią się w weekendy małe miejscowości – festyny rodzinne w Szynczycach i Rozprzy

Czerwcowe ciepłe dni w małych miejscowościach mijają, co staje się już niejako tradycją, na licznych festynach czy piknikach rodzinnych. W ostatni weekend takowe miały miejsce, m.in. w Szynczycach i Rozprzy. W atmosferze historii starego dworku przebiegał niedzielny Piknik Rodziny w Szynczycach, gdzie jak wiadomo tamtejsza szkoła podstawowa znalazła właśnie w tym miejscu swą siedzibę. W starym przypałacowym parku przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, co widać na załączonych zdjęciach.

W piątek 3 czerwca odbył się z kolei Festyn Rodzinny w Rozprzy organizowany przez lokalną szkołę podstawową, który zgromadził uczniów, rodziców, okolicznych mieszkańców oraz zaproszonych gości. Główną atrakcją wydarzenia były występy uczniów tamtejszej szkoły. Młodzi artyści okazali się niezwykle uzdolnieni. Wykazali się talentami wokalnymi, tanecznymi, umiejętnością gry na skrzypcach, a nawet talentem sportowym – przedstawili widzom sztukę walki Aikido. Największą niespodzianką, która wywołała uśmiech na twarzach zarówno małych i tych nieco starszych było krótkie przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Tu w rolę głównych bohaterów wcielili się… nauczyciele.

Także rodzice zaangażowali się w organizowane przedsięwzięcie. Dorośli przedstawiciele umilili wszystkim czas „małym co nieco”. Można było skosztować domowych wypieków, sałatek, lemoniady, potraw z grilla i innych pyszności. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa, malowanie twarzy i wplatanie kolorowych warkoczyków we włosy. Miłośnicy motocykli mogli poczuć wiatr we włosach. Można było także nieco rozruszać kości grając w piłkę lub sprawdzić się w biegu na bieżni. Tradycyjnie ważnym punktem okazał się występ miejscowej orkiestry Kasztelania Swing Band, która umiliła czas wszystkim zgromadzonym.

Podsumowując, małe miejscowości potrafią zorganizować sobie miło czas, w gronie rodziny i przyjaciół.

Karolina Strąk/red.

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*